Czy zdrowe życie jest nudne?

Dodane przez Maria - ndz., 07/12/2020 - 16:07
Ja

Na to pytanie z pewnością można odpowiedzieć tak lub nie.

Byłoby to dość dziwne, gdybym odpowiedziała na nie w pierwszym zdaniu;)

Pojawiło się w mojej głowie pod wpływem środowiska. Od wielu lat stosuję dietę roślinną w swojej kuchni i muszę z przykrością przyznać, że często z tego powodu spotykałam się z agresywną postawą bliższych i dalszych osób. Myślę, że także to jest temat na inną dyskusję, ale zastanawiał mnie mechanizm, który działa w takim przypadku. Muszę także zaznaczyć, że nie należę do osób, które narzucają swój styl życia, czy jedzenia, ale jeśli ktoś się dopytuje, to chętnie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem. Po zastanowieniu stwierdziłam, że agresja ta wynika z kilku powodów: z niewiedzy, arogancji, stereotypów krążących o weganach, z przeświadczenia o własnej nieomylności i co najważniejsze (!) z hedonistycznego podejścia do życia, co właśnie bezpośrednio wiąże się z tematem mojego wpisu. Własnie owi hedoniści (bo tak ich tu roboczo nazwę) uważają, po krótce, że szkoda życia na ograniczenia, „życie jest krótkie”, „trzeba korzystać” – takie myślenie jest krótkowzroczne, choć na prawdę rozumiem ten sposób myślenia ;)

Zdrowy styl życia, bo to dokładniej mam na myśli, każdy definiuje po swojemu i każdy ma inną skalę. Nie jest też tak, że roszczę sobie prawo do tego, żeby mówić, że mój styl życia, bycia, czy jedzenia, jest najlepszy, bo po pierwsze na pewno tak nie jest (!), po drugie każdy ma inne priorytety, inny punkt odniesienia, inne środowisko, czy kulturę z której się wywodzi.

Uważam natomiast, że bez względu na wszystko – wszyscy powinni pochylić się nad sobą i swoim życiem, przeanalizować swoje nawyki, swoją dietę, swój wygląd i swoje zdrowie i starać się wprowadzać w życie czynniki, które poprawią nasze życie, jego jakość i zdrowie – taki upgrade, co jakiś czas jest bardzo istotny ;)

Dużo się już od jakiegoś czasu mówi o zdrowej rutynie, swojej rutynie, porannej, czy wieczornej rutynie – faktycznie to jest bardzo ważne, choć z początku może przytłaczać i odstraszać, np. ilością czynności, jakie ktoś przy sobie rano, czy wieczorem wykonuje.

Wszystko to, tak na prawdę, kręci się wokół jednego – dbajmy o siebie!! Tak po prostu!! O eureko!

Zacznijmy jak najszybciej dbać o siebie, a unikniemy lub ograniczymy skutki uboczne, czy konsekwencje naszych wcześniejszych „złych” wyborów.

A teraz – czy zdrowe życie jest nudne?

Tak ;) jest nudne, bo chodzi się wcześnie spać, zamiast oglądać Netflixa, grać na kompie, czy siedzieć na imprezie. Jest nudne, bo gdy wszyscy dobrze się bawią pijąc alkohol – Ty go odmawiasz lub znacznie ograniczasz, bo nie poznajesz ludzi na fajce i nie próbujesz nowych, odprężających narkotyków idąc na techno ;)

Oczywiście uśmiecham się przy tym i mam nadzieję, że się rozumiemy – wszystko jest dla ludzi ;)

Wszystko to kwestia wyboru lub wyborów, a życie nie jest czarno-białe i o tym chyba też kiedyś napiszę ;)

Nie – nie jest nudne, bo mamy dużo energii, dzięki temu, że się wysypiamy, zdrowo się odżywiamy, medytujemy, ćwiczymy, dzięki temu z kolei mamy otwarty umysł na nowości, zmiany. Poznajemy nowych ludzi, często o podobnych zainteresowaniach, inspirujemy się nawzajem. Mamy więcej odwagi, bo mamy więcej pewności siebie, bo dobrze wyglądamy i dobrze czujemy się we własnym ciele.

I tak dalej, i tak dalej...

Przesłanie, tego krótkiego wpisu jest takie, żeby po prostu zacząć od siebie, od małych rzeczy, tych nudnych, tych prostych, jak choćby wysypianie się. Krok po kroczku do zdrowia ;)

Dbajcie o siebie!!

Tagi