Ancient Yoga

Witam Cię!

Nazywam się Maria Pronobis


Głęboko wierzę w to, że w życiu nie ma przypadków i że Ty też nie Jesteś tu przypadkowo ;)

Każdy niesie ze sobą jakąś historię, ja także. Joga w moim życiu pojawiła się parę lat temu, wówczas wykonywałam jeszcze zawód archeologa, naukowca i pisałam doktorat. 

Czułam jednak, że nie jest to moja dharma (przeznaczenie). Pewnego dnia na mojej drodze pojawił się nauczyciel (Swami Sadhu Shivaranam), który zapoczątkował zmiany. Zaprosił mnie do siebie, do Indii  (Tamil Nadu), by tam zgłębiać, u źródła prawdziwą wiedzę o jodze, medytacji, technikach autouzdrawiających, ziołolecznictwie i ajurwedzie. Dzięki głębokiej praktyce, Mistrzowie Yogi uhonorowali mnie tytułem nauczyciela jogi. 

Jako nauczyciel jogi codziennie praktykuję i udoskonalam się. Moją prawdziwą radością jest uczestniczenie w Waszym powrocie do zdrowia, równowagi, balansu wewnętrznego oraz obserwacja, jak stajecie się piękniejsi, młodsi i szczęśliwsi. ;) 

Jestem także prawdziwą entuzjastką zdrowego stylu życia, holistycznego podejścia do zdrowia, życia w zgodzie z naturą i nurtu "slow life". Od wielu lat stosuję dietę roślinną - uwielbiam jeść i gotować, odkrywając nowe smaki i przepisy. Jestem także studentką w Instytucie Jogi i Ajurwedy Nirmala - uczestnicząc w kursie na konsultanta i terapeutę ajurwedy. Bardzo lubię także podróże, podczas których inspiruję się smakami i kolorami.